Plnidlo Filler 40 g

Popis
FILLER je vhodný ako plnidlo v spojení s lepidlom UNIVERSUM k vyplneniu medzier, trhlín, špár, dutín, dier. Prekryje alebo vystuží prasknuté časti špár a štrbín. FILLER - granulát sa používa na všetky druhy materiálov, ako napr. porcelán, drevo, oceľ, farevné kovy, umelé hmoty, keramika, papier, korok. Vytvrdené plochy môžeme mechanicky opracovať.

Použitie plnidla
Nanesieme vrstvu plnidla silnú asi 2-3 mm a následne napustíme lepidlom. Podklad prikryjeme papierom tak, aby plnidlo nemohlo daným otvorom prepadnúť. Medzery by nemali byť širšie než 3-4mm. Podľa danej situácie môžeme zvoliť i opačný spôsob - najskôr naniesť lepidlo a potom vyplňovať plnidlom. Špeciálne pri spojoch čiastočne nahradzujúcich zváranie sa osvedčil druhý spôsob. Vždy dbáme na riadne premočenie lepidla. Vytvrdnuté vystuženie (cca 5 min) môžeme mechanicky opracovať, zarovnať stierkou alebo lakovať. Plnidlo nie je toxické, neškodí životnému prostrediu a môže byť likvidované s domovým odpadom.

Príklady použitia
• chemický zvar
• špárovanie
• rohové spoje
• zaplňovanie vytlčených súčastí
• nahradenie odlomených častí.

 

Odmasťovadlo - Clean UNIVERSUM 50 ml

Upozornenie: Výrobok je klasifikovaný ako nebezpečný.

Popis
Odmasťovadlo -  je roztok slúžiaci k odmasteniu lepených plôch.

 

Aktivátor Primer

Upozornenie: Výrobok je klasifikovaný ako nebezpečný.

Popis
Pre vysoko pevné spojenie pri lepení nepolárnych materiálov. PRIMER je roztok slúžiaci k predbežnej úprave nepolárnych materiálov ako např. polyethylén (PE), polypropylén (PP), polyoxymethylén (POM), ako aj moderné plastické elastomery (TPE) k lepení pomocou lepidla.

Výhody
• vysoká pevnosť spojenia u materiálov, ktoré inak nie je možné lepiť
• rýchle a jednoduché použitie
• väčšia možnosť voľby z rôznych plastových materiálov

 

Náhradná špička - kónus

Popis
Dvojdielny uzáver s aplikačným hrotom.
Skladá sa z dvoch častí: dávkovacej trysky a vrchného uzáveru s plastovým hrotom vnútri.
Tryska sa našróbuje priamo na závit fľaštičky. Je už otvorená a pripravená k použitiu. Plastový hrot vnútri uzáveru utesní trysku a bráni vytekaniu lepidla. V hornej časti trysky je malý krúžok. Tento slúži k prípadnému upevneniu mikropipety.

 

Mikropipeta

Popis
Podporuje veľmi presné nanášanie po jednotlivých kvapkách. Upevňuje sa na krúžok v hornej časti trysky dávkovacieho hrotu.
Vnútorný priemer 0,2 mm

Námestie slobody 17/1, OD Prior, Prievidza, 971 01, e-mail: atel@atel.sk, 0904 210 889, IČO : 47 583 735, IČ DPH: SK1042540169